Elon Musk, çift motorlu Tesla Model 3’ün özelliklerini açıkladı

95
Tesla Model 3

Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Tesla Motors’un çift motorlu Model 3’ü satışa sunacağını duyurdu. Elektrikli otomobilin kullanacağı motorlar uzun yol ve güç için özelleştirilmiş olacak.

Tesla Motors CEO’su Elon Musk, çift motorlu Model 3’ün satışa sunulacağı müjdesini verdi. Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla yeni otomobil hakkında bilgi veren Musk, otomobilin ön ve arka kısmında bulunan motorların farklı özelliklere sahip olacağını belirtti.

Otomobilin toplam beygir gücü hakkında bir açıklama yapılmadı, ancak yalnızca 3.5 saniye içerisinde 0’dan 100 km/saat hıza ulaşabileceği belirtildi. Musk, otomobilin BMW M3’ten %15 oranında daha hızlı olacağını, yol tutuşunun daha iyi olduğunu belirtti ve sınıfının en hızlısı olacağını altını çizdi.

Elektrikli otomobilin en yüksek hızı saatte 250 km olacak. Motorlardan birisi performans, diğeri ise menzil odaklı. Menzil odaklı motor 258 beygir gücüne sahip olacak ve tek şarjla 500 km yol katedebilecek. Performans odaklı motorun gücü ve hızı ise henüz bilinmiyor.

Çift motorlu Model 3 78.000 dolara satışa sunulacak.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here