Başarılı Facebook Postları İçin 7 İpucu

22

Başarılı Facebook gönderileri, hedef kitle tarafından paylaşılır, beğenilir ve tıklanır. Peki bir Facebook gönderisini başarılı yapan şey nedir? Facebook yayınlarının hedef kitleniz tarafından nasıl iyi karşılandığını ve hangi kalite faktörlerinin rol oynadığını size söyleyeceğiz.

Kısa Yaz – Basit – Somut

Çoğu Facebook kullanıcısı gönderilerin gönderilmesi 2 ila 3 saniye sürer. Bu Facebook gönderilerinin neden kısa olması gerektiğini açıklıyor. Uzun metinler sadece Facebook’ta okunmuyor. İdeal olarak, gönderme 1 ila 50 karakter veya en fazla 3 satır olacaktır.

Facebook Postları

 

Kullanıcılar bilgileri çabucak ve çaba sarf etmeden anlayabilmelidir. Hemen konuya gir. Ne kadar somut olursanız, metni kısa tutmanız sizin için o kadar kolay olur. İfadeleri, müşterilerle normal ilişkileriniz için orijinal görünecek şekilde ayarlayın.

Düzenli Olarak Yayınla

Düzenli olarak Facebook’ta yayınlayın, ancak aşırıya kaçmayın. Rehber olarak haftada 3-5 gönderi veya 2-3 günde bir gönderi yapın. Kalitenin miktardan muzdarip olmaması önemlidir. İlanlar, kullanıcılara katma değer ve eğlence sunmalıdır. Bilgileri çekici bir şekilde sarın ve okuyucuları merak ettirin.

Zamanlama Fark Yaratabilir

Yayınlamanın mükemmel zamanı hakkında, evrensel olarak geçerli ifadeler olamaz, çünkü hedef kitleye büyük ölçüde bağlıdır. Genellikle hafta içi günler için sabah ve akşam saatleri önerilir. Ayrıca hafta sonu da gönderin. Ortalama olarak, bu yayınlar hafta içi olanlardan daha fazla etkileşime giriyor.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here