Apple Watch EKG Uygulaması Önemi Nedir?

Apple Watch EKG Uygulaması Önemi Nedir?

Günümüzde Apple telefonlar son derece dikkat çekmekle birlikte bir de bünyesinde birçok ürün geliştirmektedir. 2018 yılında ABD ‘de kullanıma sunulmaya başlanarak büyük bir adım atılmıştır. Apple Watch EKG uygulaması kalp ritmini kontrol eden bir uygulama olduğu bilinir. Hem sağlığınız açısından sizlere bilgi veren hem de küçük ve taşınabilir olmasıyla çok fayda sağlamaktadır. Kalbinizde düzensizlik olup olmadığı konusunda sizlere bilgi verir. Ekranınızda olan adımları izleyerek uygulamanın ayarlanmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Uygulama ayarından hemen sonra kolay bir biçimde EKG çekimi yapabilirsiniz. Kalbinizin atmasını sağlayan elektrik sinyallerini takip eden bu uygulama, son zamanlarda birçok kişi tarafından çok fazla tercih edilerek satın alınmaya başlamıştır.

Apple Watch EKG Çekimi
Kendiniz ile ilgili olan endişelerinizden kurtularak bu uygulama kullanımında içinizi rahatlatabilirsiniz. Çok fazla tercih edilen ve defalarca kere denenmiş olan bu ürün son derece güvenilirdir. Kendinizi kötü hissettiğinizde, elleriniz terlediğinde ve bunun gibi etkiler gördüğünüzde direkt olarak Apple Watch ile EKG çekimi yapmanız son derece kolaydır. Öncelikle saat biçiminde olan cihazı kolunuza takın. Apple telefonunuzda olan sağlık uygulamasını açarak kollarınızı bir masaya koyun. Hareket etmeyin ve 30 saniye bekleyin. Sonra bir yazı gelecektir ve belirti ekleye tıklamanız gerekir. Belirtileri kontrol ederek kayıt işlemi sağlayabilmeniz mümkündür. Çok fazla kendinizden şüpheleniyorsanız bu tür EKG çekimleri sağlığınızı kontrol altına tutmak adına son derece önemlidir.

Apple Watch EKG Uygulaması Önemi Nedir?

Apple EKG Sonuçlarının Anlamları Nelerdir?
Gelişmiş teknoloji ile birlikte artık her şeyi yapmakta özgür sayılırız. EKG çekimleri ile son derece kolay ve kullanışlı bir şekilde kendi sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. EKG çekimi sonuçları her biri farklı anlamları ifade etmektedir. Üç çeşit durum vardır. Bunlar: Sinüs Ritmi, Atriyal Fibrilasyon, Düşük veya Yüksek Kalp Atışı, Belirsiz olarak bilinmektedir. Bu sonuçlar doğrultusunda dikkate almanız gereken uyarılardan ikisi Atriyal Fibrilasyon, Düşük veya Yüksek Kalp Atışı olduğu bilinmektedir. Bu gibi durumlarda kendinizi iyi hissetmediğiniz takdirde bir sağlık kuruluşuna başvurmanız sizler için çok daha doğru ve iyi olacaktır.