5G Teknolojisi Ne zaman ve İlk hangi Şehre Gelecek

20

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisi hakkında bilgi verdi. 5G teknolojisi 2020 yılında Bolu’da ve daha sonra önemli bazı merkezlerde hizmete gireceğini belirtti.

Mehmet Cahit Turan, Bolu’ya giderek orada bulunan Güney Çevre Yolu Şantiyesi’nde çeşitli incelemelerde bulundu. 5G hakkında Basına kapalı bir şekilde toplantı yapıldı ve daha sonra kendisi önemli açıklamalarda bulundu.

Yapmış olduğu açıklamada fiber optik altyapısının geliştirmesine yönelik katkı sağladıklarına ve bu geliştirmenin devam edeceğini belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan;

Ülkemizde şu anda 4.5 G hizmet seviyesinde bir altyapımız var. 74 milyon adet abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor. Ama biz bununla da yeterli kalmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini İnşallah Bolu’da ve ülkemizin önemli merkezlerinde hizmete sunacağız” şeklinde konuşarak 5G teknolojisine hakkında bu şekilde bilgi verdi.

İlerleyen zamanlarda devam eden altyapı çalışmalarına dair bilgi vereceğiz. 5G teknolojisi 2020 yılında, ilk olarak Bolu’ya gelmesi ve bu teknolojinin hayatımızda neler değiştireceği şu an için büyük merak konusu.

 

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here